تبلیغات
سایت خبر و اخبار - عضو هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی در گفت‌‌وگو با فارس:

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی در گفت‌‌وگو با فارس:
انجمن صنایع لبنی وارد چرخه قیمت‌گذاری شد

خبرگزاری فارس: عضو هیئت مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی از تفاهم‌نامه تولیدکنندگان با سازمان بازرگانی استان تهران برای قیمت‌گذاری بخشی از محصولات لبنی تحت نظارت این انجمن خبر داد.

خبرگزاری فارس: انجمن صنایع لبنی وارد چرخه قیمت‌گذاری شد

محمد فربد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: براساس توافقی که بین تولیدکنندگان صنایع لبنی و سازمان بازرگانی استان تهران صورت گرفته است، مقرر شد از اول ماه رمضان بخشی از محصولات تولیدی صنایع لبنی با قیمت تمام شده و بدون احتساب سود عرضه شود و بخشی دیگر از محصولات نیز با رعایت ضوابط قیمت‌گذاری به بازار عرضه شود.

وی با بیان اینکه تاکنون قیمت‌گذاری محصولات لبنی به صورت تکلیفی انجام می‌شد، ادامه داد: به این ترتیب قیمت‌گذاری بخشی از محصولات صنایع لبنی با نظارت و کنترل انجمن صنفی صنایع لبنی و با رعایت ضوابط قیمت‌گذاری سازمان حمایت انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه طبق تفاهم صورت گرفته، ابتدا این موضوع در استان تهران اجرایی شده است، گفت: استانهای دیگر نیز به دنبال اجرای این نوع قیمت‌گذاری هستند و تلاش می‌کنیم این تفاهم ادامه داشته باشد.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی توضیح داد: برخی محصولات مانند شیر کاکائو و خامه با حساسیت قیمت‌گذاری کمتری روبرو هستند و در مقابل، برخی محصولات مانند شیر و ماست از حساسیت بیشتری در قیمت‌گذاری برخوردارند.

وی افزود: با اجرای تفاهم‌نامه اخیر، قیمت برخی محصولات لبنی بین 10 تا 15 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش مستمر قیمت شیر خام گفت: صنایع از عهده تولید با قیمت تمام شده بالا برنمی‌آیند و در حال حاضر توازن بین عرضه و تقاضا به هم خورده است.

فربد تصریح کرد: ‌از 10 ماه پیش هشدارهایی را در مورد احتمال بروز شرایط فعلی دادیم اما کسی به موضوع ممنوعیت واردات شیر خشک توجه نکرد و در حال حاضر صنایع متاثر از مقاومت بی‌مورد مسوولان وزارت کشاورزی هستند.

وی در واکنش به این موضوع که چرا پنیر و ماست به عنوان کالاهای حساس، اخیرا مشمول افزایش قیمت شده‌اند؟ گفت: این دو محصول به عنوان کالاهای حساس محسوب می‌شوند، پنیر در سه نوع کم چرب، نیمه چرب و پرچرب عرضه می‌شود که اخیرا قیمت پنیر پرچرب در راستای ضوابط قیمت‌گذاری با افزایش همراه بوده است.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی تاکید کرد: کارخانه‌های صنایع لبنی تا جایی افزایش قیمت شیر خام را تحمل می‌کنند که ضرری شامل حال آنها نشود.


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها