تبلیغات
سایت خبر و اخبار - سرمربی تیم‌ملی سپك‌تاکرا: احتمال حضورمان در لیگ جهانی بسیار زیاد است

سرمربی تیم‌ملی سپك‌تاکرا: احتمال حضورمان در لیگ جهانی بسیار زیاد است

» سرویس: ورزشی - نهادهای ورزشی و سایر

تیم‌ ملی سپک‌‌تاکرا ایران در حالی در رقابت‌های جهانی این رشته موفق به کسب دو نشان طلا و یک نقره شد که کسب چنین نتایجی در تاریخ این رشته بی‌سابقه بوده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، کسب عنوان قهرمانی در سید دوم رشته‌های دونفره و سه نفره و نایب قهرمانی در بخش تیمی و راه‌یابی به جمع شش تیم برتر جهان در این سه رشته، کارنامه‌ای موفق را برای سپک‌تاکرا کشورمان به ثبت رساند که حضور یک کادرفنی ایرانی در راس تیم‌های ملی، اهمیت این موفقیت‌ها را چندبرابر می‌کند.

محمد مرادی سرمربی تیم‌ملی سپک تاکرا ایران در بازگشت از مسابقات جهانی تایلند، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: مطمئنا رسیدن به این موفقیت‌ها، بدون یک خواست جمعی و یک تلاش گروهی حاصل نمی‌شد و به عنوان یک ایرانی بسیار خوشحالم که این نتایج بی‌سابقه و درخشان با حضور یک کادرفنی ایرانی حاصل شد.

وی اظهار کرد: مطمئنا در آینده‌ای نزدیک شاهد حتی حضور مربیان ایرانی در کادرفنی تیم‌های خارجی هم خواهیم بود که این مسئله نشان دهنده ارتقای بسیار خوب رشته سپک‌تاکرا در ایران است.

مرادی در خصوص رقابت‌های تایلند گفت: در مسابقات دو نفره با شکست تیم برزیل در دیدار نهایی بر سکوی قهرمانی سید دوم جهان ایستادیم و به جمع برترین‌های جهان در سید یک صعود کردیم؛ در این رشته پس از 5 سال توانستیم تیم همیشه مدعی آلمان را شکست دهیم که دستاورد بسیار خوبی بود.

وی تصریح کرد: در بخش سه نفره هم در دیدار نهایی آمریکا را برده و قهرمان سید دوم شدیم؛ سال گذشته در این بخش نتیجه را به آمریکا واگذار کرده‌ بودیم و امسال هم در حالی که آمریکایی‌ها 5 تورنمنت بین‌المللی را پشت سر گذاشته و با آمادگی بالایی به تایلند آمده بودند، تیم ایران بدون داشتن بازی تدارکاتی حریف را با اقتدار شکست داد که تعجب همگان را بر انگیخت.

مرادی افزود: در بخش تیمی که مهمترین بخش مسابقات هم بود، تیم ایران با میانگین سنی 22 سال، جوان‌ترین تیم مسابقات بود و خوشبختانه توانستیم تیم چین که مدال برنز بازی‌های آسیایی گوانگ‌جو را کسب کرده، در مرحله نیمه‌هایی شکست دهیم و ضمن راه‌یابی به دیدار نهایی، به سید یک صعود کنیم هرچند اگر کمی خوش‌شانس بودیم می‌توانستیم در دیدار فینال برابر سنگاپور برنده باشیم.

وی گفت: سال گذشته در مسابقات جهانی در رشته رگو (سه نفره) مقام چهاردهم را کسب کرده بودیم و هدف ما امسال یک رقمی کردن این جایگاه بود که خوشبختانه جوانان غیور ایرانی فراتر از انتظار ظاهر شده و دست به کار بزرگی زدند.

مرادی در پایان در خصوص حضور تیم سپک‌تاکرا ایران در لیگ جهانی این رشته به خبرنگار ایسنا گفت: با توجه به نتایج ایران درمسابقات جهانی، به احتمال بسیار زیاد برای نخستین بار شاهد حضور سپک‌تاکرا ایران در لیگ جهانی و در کنار برترین‌های جهان خواهیم بود.


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها