تبلیغات
سایت خبر و اخبار - اصفهانی‌ها لامپ‌های غیر ضروری را خاموش می‌کنند
پنجشنبه 10 فروردین 1391  07:29 ب.ظ
توسط: ramin h

به مدت یک ساعت
اصفهانی‌ها لامپ‌های غیر ضروری را خاموش می‌کنند

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز نجوم ادیب اصفهان گفت: شهروندان اصفهانی شنبه شب به مدت یک ساعت و به صورت نمادین لامپ‌ها و وسایل الکترونیکی غیر ضروری خود را خاموش می‌کنند.

خبرگزاری فارس: اصفهانی‌ها لامپ‌های غیر ضروری را خاموش می‌کنند

حسین مزروعی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: برای جلب افکار عمومی به گرمایش زمین، حرکت نمادینی به نام ساعت زمین توسط صندوق جهانی طبیعت سازماندهی شده است.

وی تاکید کرد: در حرکت نمادین "ساعت زمین" و در آخرین شب ماه مارس، دوستداران کره زمین با خاموش کردن چراغ‌های اضافه و با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی، کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی، مقابله با تغییرات آب و هوایی و کاهش آلودگی‌های نوری به صورت یک حرکت جهانی در این طرح شرکت می‌کنند.

رئیس مرکز نجوم ادیب اصفهان با اشاره به اینکه طرح "ساعت زمین" امسال در سی‌وسه ‌پل اصفهان انجام می‌شود، تاکید کرد: مرکز نجوم ادیب اصفهان نیز در روز شنبه آینده با تجهیزات نجومی میان مردم به معرفی زیبایی‌های آسمان شب، با چشم غیرمسلح می‌پردازد.

وی اظهار داشت: نمایشگاه عکس با موضوع آلودگی نوری، آموزش صور فلکی و جلسه پرسش و پاسخ نجومی از جمله برنامه‌های شب "ساعت زمین" است.

به گزارش فارس شهروندان 26 شهر در سرتاسر جهان در رویدادی به نام "ساعت زمین" و در نقاط شاخص عمده خود، چراغ‌ها را خاموش کرده و میلیون‌ها نفر را در تاریکی فرو می‌برند.

انتهای پیام/ی30


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها