تبلیغات
سایت خبر و اخبار - برگزاری 5 مانور آمادگی در استان زنجان
پنجشنبه 10 فروردین 1391  07:29 ب.ظ
توسط: ramin h

از آغاز سال 91 صورت گرفت
برگزاری 5 مانور آمادگی در استان زنجان

خبرگزاری فارس: مدیر کل مدیریت بحران استان زنجان گفت: از آغاز سال جاری پنج مانور در شهرستان‌های مختلف استان زنجان برگزار شده است.

خبرگزاری فارس: برگزاری 5 مانور آمادگی در استان زنجان

صفی‌الله کرامتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان از برگزاری پنج مانور مختلف در مراکز شهرستان‌های استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: دو مانور دیگر نیز در هفته آینده در دو شهرستان زنجان و خدابنده برگزار می‌شود.

وی عنوان مانور برگزار شده در شهرستان خدابنده را در هفته آینده ساعت صفر اعلام کرد و گفت: عنوان مانور مانع اعلام زمان آن می‌شود.

مدیر کل مدیریت بحران استان زنجان اضافه کرد: روز سه‌شنبه 15 فروردین مانور شکست سد در زنجان برگزار می‌شود.

وی از برگزاری مانور بارش سنگین برف و مسدود شدن محورهای ارتباطی در شهر‌ستان ایجرود در روز یکشنبه شش فروردین خبر داد و گفت: عنوان مانور برگزار شده شهرستان طارم اطفای حریق بوده است.

کرامتی با اشاره به برگزاری مانور امداد جاده‌‌ای در شهرستان ابهر اضافه کرد: مانور انتقال مواد خطرناک نیز در این شهرستان برگزار شده است.

وی عنوان مانور برگزار شده در شهرستان خرم‌دره را مقابله با زلزله عنوان کرد و افزود: این مانور در روز سه‌شنبه برگزار شد.

مدیر کل مدیریت بحران استان زنجان ادامه داد: مانور سیل و طغیان رودخانه نیز روز چهارشنبه در شهرستان ماهنشان برگزار شده است.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس درباره موفقیت مانورهای برگزار شده در سطح استان زنجان گفت: ارگان‌ها در برگزاری مانورها همکاری خوبی از خود نشان دادند و مانورها در سطح مطلوبی برگزار شد.

کرامتی با ابراز رضایت از عملکرد ارگان‌ها در طول ایام نوروز اضافه کرد: ارگان‌ها مربوطه در این ایام اقدام به استقرار پایگاه‌ها در نزدیکی جاده‌ها کرده‌اند که نقش خاصی در آرامش خاطر مسافران دارد.

وی از استقرار 38 پایگاه توسط جمعیت هلال احمر استان زنجان در نزدیکی محورهای مواصلاتی استان زنجان خبر داد و گفت: 19 پایگاه از مجموع این پایگاه‌ها توسط امدادگران و 19 پایگاه هم توسط جمعیت داوطلبان دایر شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استان زنجان ادامه داد: اورژانس استان زنجان اقدام به استقرار 46 پایگاه در محورهای مواصلاتی و همچنین داخل شهرها کرده است.

وی با اشاره به فعالیت 26 راهدارخانه در سطح استان زنجان افزود: خودروهای مربوط به این راهدارخانه‌ها در مسیرهای مسافرتی مستقر شده‌اند.

کرامتی تاکید کرد: ارگان‌ها تا پایان تعطیلات در آماده باش کامل به سر می‌برند تا به هنگام وقوع هر گونه حادثه‌ای اقدام به امداد رسانی کنند.

وی تاکید کرد: با همکاری ارگان‌ها و رعایت قوانین از طرف مردم حوادث جاده‌ای در سطح استان زنجان کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

مدیر کل مدیریت بحران استان زنجان با اشاره به تعیین سه رده مدیریتی در ارگان‌های مسئول برای ایام نوروز گفت: سه رده کشیک برای مدیریت ارگان‌ها در این ایام تعریف شده است.

وی تاکید کرد: محل‌های خاصی برای استقرار مسافران نوروزی به صورت عادی و اضطراری پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/س10


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها