تبلیغات
سایت خبر و اخبار - ایستگاه سلامت در بازارچه نوروزی فردوس راه‌اندازی شد

/خراسان جنوبی نگین کویر ایران/
ایستگاه سلامت در بازارچه نوروزی فردوس راه‌اندازی شد

خبرگزاری فارس: در پنجمین روز از فصل بهار و در آغاز دومین هفته سفرهای نوروزی، ایستگاه سلامت در بازارچه نوروزی فردوس راه‌اندازی شد.

خبرگزاری فارس: ایستگاه سلامت در بازارچه نوروزی فردوس راه‌اندازی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، شامگاه شنبه به منظور خدمات‌رسانی به مسافران و زائران از سوی بنیاد خیریه دارالشفاء امام حسین (ع) شهرستان فردوس، ایستگاه سلامت در محل بازارچه نوروزی راه‌اندازی شد.

در این ایستگاه اقدامات اولیه سلامت از قبیل آزمایش قند، گرفتن فشار خون و نبض و بررسی علائم اولیه حیاتی از سوی پرستاران مستقر در ایستگاه به مسافران ارائه می‌شود و مورد استقبال بی‌نظیر مسافران قرار گرفته است.

همچنین نمایشگاه عرضه محصولات صنایع دستی و سوغات محلی شهرستان سرایان که در ورودی شهر سرایان حاشیه میدان شهداء راه‌اندازی شده امروز میزبان جمع زیادی از مسافران نوروزی بود.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی سرایان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: این نمایشگاه شامل چهار غرفه به صورت اجرای زنده در رشته‌های چلنگری، مصنوعات فلزی، گلیم‌بافی و خراطی و همچنین غرفه سوغات محلی و محصولات صنایع دستی شهرستان است.

محمد عرب ادامه داد: در کنار نمایشگاه سیاه چادر عشایری برپا شده و هنرمندان عشایری در محل سیاه چادر به انجام فعالیت‌های صنایع دستی مشغولند.

وی با بیان اینکه پخت نان محلی، تهیه لبنیات، طبخ غذاهای محلی، آب جوش رایگان آتشی و چای رایگان آتشی از برنامه‌های جانبی نمایشگاه است، تاکید کرد: در کنار نمایشگاه چادرهای راهنمای مسافر توسط میراث فرهنگی و هلال احمر و همچنین خیمه نماز پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/ن۲۰/پ3003


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها