تبلیغات
سایت خبر و اخبار - برنامه‌های ویژه در مسجد جامع یزد اجرا می‌شود

در ایام نوروز
برنامه‌های ویژه در مسجد جامع یزد اجرا می‌شود

خبرگزاری فارس: مسئول ستاد مردمی کمیته استقبال از مسافران نوروزی مسجد جامع کبیر یزد گفت: مسجد جامع کبیر یزد به ‌عنوان نماد تاریخی این استان در ایام نوروز امسال برنامه‌های ویژه‌ای برای مسافران نوروزی اجرا خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: برنامه‌های ویژه در مسجد جامع یزد اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سیدمحمد نجم‌الهدی ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: با حمایت‌های اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد، امسال برنامه‌های ویژه‌ای در شش کمیته با استفاده از 80 نیروی افتخاری در مسجد جامع کبیر یزد اجرا می‌شود.

وی اجرای طرح حجاب و عفاف مسجد را از جمله این برنامه‌ها برشمرد و افزود: برای اجرای این طرح هزار چادر زیبا برای بانوان و تعداد زیادی چادرهای کودکانه دوخته و بسته‌بندی شده که این چادرها در اختیار بازدید کنندگان مسجد جامع قرار می‌گیرد.

نجم‌الهدای خاطرنشان کرد: گروه‌ها و تیم‌های مختلف از ساعت هفت و 30 دقیقه صبح تا 10 شب آماده خدمت‌رسانی به بازدید کنندگان مسجد جامع یزد هستند.

وی استقبال ویژه از کودکان با 5 هزار بسته کودکانه در سه مقطع سنی الف، ب و ج را نیز از دیگر طرح‌های ویژه فرهنگی مسجد جامع یزد برشمرد.

نجم‌الهدی هم‌چنین از راه‌اندازی ایستگاه ویژه کودکان متشکل از بخش‌های مختلف کودک و نماز، کودک و قرآن، کودک و امام زمان(عج)، کودک و حجاب و ... خبر داد.

وی افزود: نمایشگاه کتاب نیز با تدارک 10 هزار جلد کتاب منتخب در عناوین مختلف در ایام نوروز در مسجد جامع برپا می‌شود و با تخفیف ویژه در اختیار علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی قرار می‌گیرد.

نجم‌الهدی هم‌چنین از اجرای طرح تکریم محراب مسجد جامع یزد خبر داد و افزود: محراب مسجد جامع یزد از آنجا که صدها سال پیش با تربت امام حسین(ع) ساخته شده است از قداست ویژه‌ای برخوردار است.

وی هم‌چنین از حضور طلاب جوان و دوره دیده در مسجد به منظور پاسخ‌گویی به سؤالات بازدید کنندگان و اجرای برنامه‌های فرهنگی خبر داد.

نجم‌الهدی یادآور شد: این برنامه‌ها برای نخستین بار به صورت سازماندهی شده توسط مهد قرآن جوادالائمه یزد، فرهنگسرای مهدویت، مؤسسه مبلّغان راه آینده و حمایت اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد برگزار می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد: بازدید از مسجد جامع یزد علاوه بر آشنایی با یک اثر تاریخی مهم، خاطره‌ای ماندگار در ذهن مسافران نوروزی از سفر به دارالعباده یزد باقی بگذارد.

انتهای پیام/ح20/ط4000


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها