تبلیغات
سایت خبر و اخبار - ویترین موزه‌های استان مرکزی نوسازی شد
شنبه 27 اسفند 1390  10:31 ب.ظ
توسط: ramin h

سرپرست اداره ‌کل میراث فرهنگی:
ویترین موزه‌های استان مرکزی نوسازی شد

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره ‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از نوسازی و تعویض تعداد قابل توجهی از ویترین‌های موزه‌های استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: ویترین موزه‌های استان مرکزی نوسازی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان مرکزی مجتبی رضوانی اظهار داشت: در چند ماه اخیر بازنگری در اشیای موجود موزه‌های استان نیز صورت گرفته است.

وی با اشاره به ارتقای سیستم‌های امنیتی افزود: تمام پرسنل موزه‌ها از ساعت 8.5 صبح تا 7 عصر در خدمت بازدید‌کنندگان خواهند بود.

رضوانی با بیان اینکه استان مرکزی دارای 15 موزه شاخص است ادامه داد: از میان موزه‌های استان می‌توان به موزه مشاهیر و مفاخر و موزه هنرهای اسلامی که در آن انواع مینیاتور و آثار هنری اسلامی به نمایش گذاشته شده اشاره کرد.

وی اضافه کرد: موزه حیات‌وحش و محیط‌ زیست، موزه صنایع دستی در بازار اراک، ‌‌چهارجوق ساوه، موزه مشاهیر و موزه سنگ و گوهر که به تازگی افتتاح شده موزه‌هایی هستند که آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان را دارند.

رضوانی با اشاره به چاپ بروشور راهنمای موزه‌ها در سال 90 تاکید کرد: هر ساله این اداره‌ کل برنامه‌های مختلف فرهنگی همچون شاهنامه‌خوانی، نقالی، برگزاری مسابقات قرآن، خاطره‌نویسی و برپایی سفره هفت‌سین را در دستور کار خود دارد.

انتهای پیام/س30/د1000


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها