تبلیغات
سایت خبر و اخبار - خلخال با کمبود فضای آموزشی خداحافظی می‌کند

فرماندار خلخال:
خلخال با کمبود فضای آموزشی خداحافظی می‌کند

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان خلخال گفت: خلخال برای همیشه در سال آینده با احداث و تکمیل واحدهای آموزشی در دست اقدام برای همیشه با معضل کمبود در این بخش خداحافظی می‌کند.

خبرگزاری فارس: خلخال با کمبود فضای آموزشی خداحافظی می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ذبیح‌الله عبداللهی ‌در آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خلخال اظهار داشت: این شهرستان در حوزه مقاوم‌سازی مدارس کارنامه قابل قبولی داشته و از سال تحصیلی آینده نیز مدارس خاص در خلخال راه‌اندازی می‌شود.

وی تصریح کرد: قرار است دو مدرسه استعدادهای درخشان، دو واحد آموزشی نمونه دولتی راهنمایی و دو هنرستان نمونه دولتی در خلخال سال آینده راه‌اندازی شده و دانش‌آموزان مستعد در آن تحصیل کنند.

عبداللهی خاطر نشان کرد: هرگونه جابه‌جایی در سطح مدارس و نیز انتخاب مدارس برای اجرای طرح تخریب و بازسازی بایستی در جلسه شورای آموزش و پرورش طرح و پس از تصویب اجرا شود.

فرماندار خلخال در ادامه خواستار تشکیل کمیته‌ای متشکل از کارشناسان و اعضای منتخب شورای آموزش و پرورش برای ارزیابی طرح‌های پیشنهادی آموزش و پرورش خلخال شد.

وی همچنین خواستار بخشودگی جرایم پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش از سوی شهرداری خلخال شد و اضافه کرد: پروژه‌های آموزشی معاف از پرداخت عوارض شهرداری هستند و در این زمینه نباید مبلغی مطالبه شود.

عبداللهی همچنین از آمادگی چهار مدرسه شبانه‌روزی در خلخال برای استقبال از مسافران نوروزی و اسکان آنها خبر داد.

به گزارش فارس، در این جلسه مدیر آموزش و پرورش خلخال نیز گفت: نیمه‌دوم تیرماه سال آینده آزمون استعدادهای درخشان برگزار می‌شود و 180 نفر از قبول‌شدگان در این آزمون در مدارس خاص جذب می‌شوند.

محمد سعید شهابی ابراز امیدواری کرد: با راه‌اندازی مدارس استعدادهای درخشان و سایر مدارس خاص خلخال مشکل مهاجرت اجباری برطرف شده و نیاز 12 باب مدرسه به برقراری مدارس خاص تأمین می‌شود.

وی افزود: در کنار راه‌اندازی مدارس خاص مقاوم‌سازی شش مدرسه شهری و روستایی در دستور کار قرار گرفته و تا مهر ماه سال آینده تحویل آموزش و پرورش می‌شود.

شهابی همچنین به آمادگی لازم مدارس شبانه‌روزی خلخال برای اسکان و پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته بیش از 20 هزار فرهنگی به خلخال سفر کردند و آموزش و پرورش این شهرستان در نوروز و تابستان امسال رتبه سوم را پس از سرعین و اردبیل در اسکان مسافران نوروزی داشته‌اند.

به گزارش فارس، فرماندار خلخال همچنین در نشست با اعضای شورای شهر اردبیل خواستار انتقال میدان میوه و تره‌بار خلخال از خیابان 22 بهمن به بلوار 17 شهریور روبه‌روی هنرستان باهنر خلخال خبر داد.

ذبیح‌الله عبداللهی از شهروندان خواست تا برای خرید میوه و تره‌بار از مکان استقرار جدید بازدید کرده و میوه شب عید را از این مکان تهیه کنند.

وی تصریح کرد: ‌امسال بیش از 200 تن سیب و پرتقال برای شب عید شهروندان در میدان میوه و تره‌بار عرضه شده است.

انتهای پیام/‌ش10


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها